Kariyer planınız yeni yıla hazır mı?

Kariyer planınız yeni yıla hazır mı?

Kuşkusuz kariyer yönünüzü yapmak için en doğru anlardan biri. Yeni bir iş ararken, mevcut işte konumunu geliştirmek istediğinizde, bu istekleri yapmanız için istikrarlı ve sorumlu olmamanız çok önemlidir.

Bu yıl kariyerinizde etkili bir eylem almak istiyor; Ama nerede başlayacağınızı bilmiyorsanız, işte sizin için bazı öneriler!

Gecikme

Bu, yapmak istediğiniz şeyleri sürekli olarak yayılan rutin bir döngü girdiğinizden başka hiçbir şekilde çalışmayacaktır. Bu nedenle, en basit ifadeyle, yarın söylemeden yaptığınız şeyi yapmalısınız “, çünkü yarın mümkün olduğunca, haftalarca veya hatta aylarca aylarca göreceğiniz şeyleri bile yapmazsınız.

Rapor vermeye meyilliyseniz, kendiniz için her gün kariyer hedefleri üzerinde çalışmak için zaman ayırmalısınız. Saatleri bunun için geçmeniz gerekmez, sadece sizi yalnızca 15-20 dakika ayıran verimli hale getireceksiniz.

Proaktif olmak
Kariyer fırsatlarının sizi bulmasını beklememelisiniz. Bir iş aramanız varsa, ilgili Almancaisilanlari.com’un reklamlarını inceleyebilirsiniz, özellikle aday kriterlerindeki özellikleri gözden geçirebilirsiniz. Bu arama, alanın eksikliğini yapmanıza izin vermesine rağmen, bu size işiniz hakkında güncel bilgileri de verir.

Ağ, yaratabileceğiniz ortamları destekleyebileceğiniz kariyeriniz için çok önemlidir. Referansınıza güçlü olabilecek olanlar ayrıca bir kariyer yolu çizmenize yardımcı olacaktır.

Şu anda bir işte çalışıyorsanız, size başarısını vermek için proaktif bir yapı olacaksınız. Yöneticiniz her zaman beklentilerinin farkında olmayabilir. Bu nedenle, hedeflerini yöneticinizle paylaşmak için bir toplantı düzenleyebilirsiniz. Daha sonra kariyer hedefi yapmak için çalışmaya devam etmelisin.

Konfor bölgesinden uzak durun
Eğer işinizden memnun değilseniz ve kendinize sıkıştığınızı hissediyorsanız, kabul edilmeniz gerekmez. Her zaman hemen olmasa da olumsuzluğun iyileştirilmesinin her zaman bir yolu olduğunu ve asla terk etmeyeceğini unutmayın.

Konforlu bir işte olduğunu düşündüğünüzde bile, henüz farketmemiş olabilirsiniz, ancak iyileşmeniz gereken alanlar. Örneğin; Maddi açıdan bakılan bir iş kariyer gelişimi açısından düşük olabilir. Bu nedenle, bu yıl önce bu noktaları inceleyerek çalışmaya başlayabilirsiniz. Size soruları vereceğiniz cevaplar size doğru yolu gösterir.

Kısacası, yeni yılın mevcut durumunu analiz etmelisiniz ve buna göre karar vermelisiniz. Her sektör, her bir şirketin bakanlığından farklı bir dinamik olduğundan, herkes için ortak bir karar yoktur. Bir yol haritasına ihtiyacınız olduğunda, size sunduğumuz önerilere göz atabilirsiniz.

  • Bu gönderiyi paylaş