2021’de en çok kazanacak 5 IT işi

2021’de en çok kazanacak 5 IT işi

Günümüzde, çoğu zaman, kendilerini vermiş olan mesleklerin, bilgi teknolojilerinin çatısı altındadır. 2021’de, popülerliğini arttırarak daha fazla kazanmanın meslekler nelerdir?

Pandemi tarafından yaratılan etkisi olan şirketler; Veri bilimcisi, yapay zeka / makine öğrenme mühendisi vb. Konumlarda yetenekli işçilik için artan talep.

Bu pozisyonların popülaritesi ve BT sektöründeki benzer pozisyonların popülar her gün arttıkça, 5 bilgisayar işi en çok 2021’de verecek, yani geleceğin meslekleri aşağıdaki gibi listelenmiştir;

Büyük Veri Mühendisi
Başlıca veri mühendisleri, bir şirketin yazılım mimarisinden ve malzemesinden sorumludur. Güçlü istatistik bilgisi, Python, Java hakkında kapsamlı programlama bilgisi bu rolün en önemli gereklilikleri arasında.

Bilgi Sistemleri Güvenlik Yöneticisi
Bir bilgi sistemi yöneticisinin tipik görevleri, güvenlik ekibine yönlendirmek, rehberlik etmek ve eğitim vermektir. Genel bir kural olarak, güvenlik politikalarının yürütülmesinden sorumlu olan sorumlu bilgi sistemi yöneticisi iş fırsatlarını arttırdığı bilinmektedir.

AI Mimarı
AI’nin mimarisi, pazarın en büyük talebi olan başka bir roldür. Her ne kadar yapay zekanın yeri geçen gün arttırılmasına rağmen, deneyimli yapay zeka mühendislerine duyulan ihtiyaç ve sürekli olarak bu alanda yenilenenler de artar.

Ağ ve Bulut Mimarı
Ağ planlaması, tasarım ve yükseklikten sorumlu ağ ağı ve bulut mimarları, bulut teknolojileri ile iş tecrübesi olduğunda birçok iş fırsatı kolayca yakalayabilir.

Uygulama Mimarı
Uygulama mimarları, yazılım uygulamasının ana yönlerinin tasarımından sorumludur. Ekibin teknik liderlik, kod incelemesi, tasarım ve yürütme gibi görevlere sahiptir. İşverenler, ilgili gelişmeleri yapmak için insanlarda ciddi bir deneyim deneyimini ararlar. Sonuç olarak, deneyim deneyimi arttıkça aylık gelirler artmaktadır.

Bilgisayar mesleklerinin ve diğer tüm pozisyonları öğrenmek istiyorsanız, konum kılavuz sayfamıza danışabilirsiniz. Bilgi teknolojisi, iş tekliflerini incelemek için buraya da tıklayabilir.

  • Bu gönderiyi paylaş